איך לומדים להיות אמן חושים?

מי זה רן גפנר? צפו בסרטון:

 

מופעי טלפתיה תמיד הדהימו אתכם? רוצים גם אתם להתנסות בתחום מרתק של קריאת מחשבות והשפעה מנטלית על אנשים אחרים? בשורות הבאות ננסה להסביר באופן תמציתי איך לומדים להיות אמן חושים. נפתח ונאמר כי לא כל אחד יכול להיות אמן חושים מקצועי, וכמו כל תחום אחר בחיים נדרשת מוטיבציה והתמדה כדי להצליח בתחום ולרכוש את המיומנויות הדרושות לכך.

 

מיהו אמן חושים וכיצד הוא שונה מקוסם?

כדי להבין איך לומדים להיות אמן חושים, יש להבין קודם מינו אמן חושים. אמן חושים הוא אדם המסוגל להשפיע באופן מנטלי על האנשים הנמצאים סביבו, כך שהמחשבות שלהם והתנהגותם יושפעו באופן ישיר אך לא מורגש ממגוון מניפולציות שאמן החושים מבצע. נכון לומר כי אמן חושים מבצע פעלולים שונים כדי להדהים את קהל הצופים ממש כמו יכולותיו של קוסם למבוגרים או לילדים, אך בשונה ממנו הוא מבצע זאת בצורה מנטלית ולא בהתבסס על אביזרים נלווים, שהם למעשה מהות אחיזת העיניים של קוסמים שונים.

איך לומדים להיות אמן חושים

מהם המאפיינים המרכזיים של אמן חושים?

כיוון שאמן חושים נעזר ביכולות מנטליות ברמה גבוהה, ניתן לומר כי אמן חושים מקצועי הוא כזה המומחה בעולמות הקשורים אל תחום הפסיכולוגיה, המצריכים מהמנטליסט כישורים המתבססים על שפת גופו והתנהגותם של האנשים הנמצאים מולו, כך שלמעשה נראה כי לאמן החושים יש יכולות על טבעיות שאינן ניתנות להסבר.

על מנת שאמן חושים יצליח ליצור את האפקט הדרוש בקרב קהל הצופים, עליו להיות בעל כמה מאפיינים מרכזיים:

  • יצירתיות – יש סוגים שונים של אמני חושים, כאשר לכל אחד מהם יש כישרון ויכולות מנטליות שונות ומיוחדות. כדי לפתח את היכולות האלו על כל מנטליסט להיות בעל חשיבה יצירתית כדי שיוכל להפיק מופעים על חושיים מדהימים ושונים.
  • קריאת שפת גוף – כאמור, אמן חושים מבצע תרגילי אחיזת עיניים באמצעות קהל הצופים סביבו, ולכן אחד מהמאפיינים ההכרחיים להפוך להיות מנטליסט מוכשר הוא היכולת לקרוא ולהבין את שפת הגוף של אנשים הנמצאים מולו.
  • יכולות שכנוע – כדי שאפקט ההפתעה יהמם את כל הצופים במופע, המנטליסט זקוק ליכולות שכנוע גבוהות על מנת להצליח לסחוף את כולם אחריו ולהוביל אותם בצורה תודעתית בין שלבי ההופעה.
  • כושר התנסחות מילולי – מאפיין נוסף ומהותי שחייב להיות לכל אמן חושים הוא היכולת להביע את עצמו מול אחרים, כך שבאמצעות הצגת ביטחון עצמי, יצירתיות, כושר שכנוע ויכולות אלתור יתרחש על הבמה הבלתי ייאמן.

 

צבירת ידע להתמקצעות כאמן חושים 

לאחר שסקרנו את ההגדרה והמאפיינים של אמן חושים, נותר להבין איך לומדים להיות אמן חושים מקצועי. אחד מהשלבים ההכרחיים לכך הוא צבירת ידע ממנטליסטים מובילים בתחום, גם אם מדובר בהתחלה על למידה עיונית דרך מדריכים ומאמרים מקצועיים בתחום.

 

תרגול אינטנסיבי הוא המפתח להצלחה

שלב נוסף וחשוב לא לפחות להצלחה הוא כמובן תרגול רב של תרגילי מחשבה שונים, כך שבעזרת הידע הבסיסי שנצבר לכך כל אמן חושים יכול לפתח בעצמו תרגילים מנטליסטיים שייחדו אותו מאחרים.

לאחר שסקרנו לעומק איך לומדים להיות אמן חושים, נסכם ונאמר: אם אתם ניחנים בתכונות שתוארו ומוכנים להשקיע בזה – אתם על המסלול הנכון!