באיזה גיל ניתן להתחיל ללמוד קוסמות?

 

לצד אלו שמסתפקים בצפייה בהם, ישנם אלו שרוצים להיות כמוהם! ילדיכם מגלים עניין בעולם הקסמים ומשאלתם היא ללמוד איך להפוך קוסמים? אתם, כאנשים בוגרים, רוצים ללמוד את רזי הקוסמות ולהפוך קוסמים בעצמכם? לפניכם, כל מה שחשוב לדעת על לימודי הקוסמות, ובעיקר: מאיזה גיל ניתן להתחיל ללמוד את העולם הקסום, המסתורי והמרגש?

 

לימודי קוסמות לילדים ולמבוגרים – מה ההבדל?

 

אתם, כאנשים בוגרים, יכולים להעיד כי צפייה בקוסמים ובקסמים לעולם לא מפסיקה לרגש! ומדוע אני מציין זאת? משום שהביקוש ללימודי קוסמות בקרב הקהלים הבוגרים, גבוה. האם ישנו הבדל בין לימודי קוסמות של ילדים ומבוגרים? התשובה חיובית כמובן:

  • קוסמות לילדים – ילדים המבקשים ללמוד ולהעמיק בעולם הקסמים, יכולים להצטרף למגוון חוגים. מאחר שמדובר על קהל של ילדים, הקסמים הנלמדים פשוטים – להכלה וליישום, כאשר מטרות החוג הן לעורר סקרנות ולטפח יצירתיות בקרב הילדים. 
  • קוסמות למבוגרים – בוגרים המחליטים ללמוד קוסמות, עושים זאת לרוב מתוך מוטיבציה ברורה: לעסוק בתחום. קורס קוסמות מקצועי למבוגרים נפרס על פני מספר רב של מפגשים, מועבר ע"י קוסמים/מנטליסטים מוערכים ומכשיר את הסטודנטים להיות קוסמים פעילים-מופיעים.

 

מה בעיקר צריך בכדי להצליח בלימודי הקוסמות?

 

מאחר וקוסמות היא עולם תוכן שלומדים מאפס (הרי אף אחד לא נולד קוסם), הרי שעל מנת להפוך לקוסם מקצועי נדרש בעיקר דבר אחד: התמדה! ילדים ובוגרים המעוניינים ללמוד את עולם הקוסמות, נדרשים להתחייב ולהתמסר בטוטאליות מוחלטת לתוכנית הלימודים: החל מנוכחות בכל המפגשים והשתתפות פעילה, דרך תרגולים וחזרות בבית ועד למידה עצמית (שלעולם לא נגמרת…).

 

אז מה לומדים בלימודי הקוסמות?

 

השאלה שלבטח מבליחה כעת לראשכם היא: "אז מה בעצם לומדים בלימודי הקוסמות?". אלו הנרשמים ללימודי הקוסמות צפויים ליהנות מסילבוס עשיר ומרגש (!). כאמור, התכנים הנלמדים מותאמים לקהל היעד, כך שבאופן טבעי יתכנו פערים בין התוכן המועבר לילדים במסגרת חוג, ובין זה המועבר למבוגרים בקורסים מקצועיים. בין התכנים הנלמדים בחוגים ובקורסים (אם כי בהיקף שונה ומידות העמקה שונות):

  • הסודות שמאחורי הקסמים
  • איך מתפעלים קסם
  • אילו אביזרים נדרשים לביצוע קסמים
  • איך מציגים קסם בצורה סוחפת
  • איך לקרוא מחשבות ושפת גוף
  • דגשים לעבודת ידיים זריזה ונכונה
  • עמידה מול קהל ועוד…

 

אז באיזה גיל ניתן להתחיל ללמוד על עולם הקסמים?

 

החשיפה הראשונה לקסמים ולקוסמים מתבצעת בגילאים מוקדמים מאד. עד כמה מוקדמים? גילאי 3-4 שנים. ואיך נחשפים הילדים לעולם הקוסמות? בין היתר באמצעות תוכניות טלוויזיה, צפייה בסרטונים ביוטיוב וכמובן – בימי הולדת ואירועי ילדים אחרים. הפליאה והסקרנות שמתעוררת בילדים בעקבות חשיפתם לעולם הקסמים, מביאה רבים מהם לשאול שאלות שתכליתן להבין "איך הדברים עובדים". וכך, באופן טבעי, עולה גם הבקשה המופנית מהילדים אל ההורים: "אמא, אבא! אני רוצה ללמוד קוסמות!". אז באיזה גיל כדאי להתחיל ללמוד? החל מגיל 6 שנים לערך. בגיל זה הילדים מגיעים לבשלות ובגרות מסוימות, ואלו נחוצות לטובת למידת עולם הקסמים.