מהו מנטליסט? האמת מאחורי המנטליזם

מנטליסט הוא אמן חושים אשר פועל בזריזות עצומה ולכן מצליח להדהים את הקהל בפעולות שונות שהוא מבצע, אשר נראות כאילו הוא יודע מראש את מה שיקרה בעתיד.

האמת מאחורי המנטליזם 

המנטליסט מבצע דברים בכוח המחשבה, על ידי הנעת המחשבות, יצירת מצב שבו האדם מהקהל שעולה על הבמה עובר תהליך של הסתרת דברים, קלפים או מידע ספציפי, לאחר מכן המנטליסט מראה לקהל את התשובה, לדוגמה הספרה חמש ולאחר מכן חושף האורח את הספרה שבחר מראש והיא כמובן הספרה חמש. הפעולות הללו נעשות באופן מתוחכם של זריזות מחשבה והנעתה לכיוון הרצוי, תוך שימוש באשליות שונות ובתרגילי ידיים ומוח אשר מסיתים את התשובה לכיוון אשר אותו בחר המנטליסט. 

רבות מהפעולות מבוססות על זריזות ידיים, מהירות הנעת קלפים או חפצים אחרים ויצירת קסמים ייחודיים אשר נראה שבוצעו בכוח המחשבה.

 

מופעים של המנטליסט 

מופעים של מנטליסטים הם מופעים מרתקים ביותר. מדובר בפעילות מהירה מאד אשר מתרחשת על הבמה וחלקה קשור לאילוזיות אשר המנטליסט מבצע. רוב הקהל היושב באולם אינו מבין בכך דבר ולכן לא מסוגל לראות את הדקויות ואת הדרך אשר מובילה לתוצאה אשר אליה רצה המנטליסט להגיע.

מנטליסטים רבים מבצעים תרגילים באמצעות קלפים. תוך שניות החפיסה נחשפת, הקלפים מתערבבים, למעלה למטה שחור אדום והופ המנטליסט מוציא מהחפיסה בדיוק את הקלף שהמתנדב מהקהל בחר. תעלולי ערבוב הקלפים וביצוע פעולות זריזות תוך מאיות השנייה שאף אחד לא שם אליהן לב, יוצרות במהירות את התשובות הזהות.

במהלך המופע, המנטליסט מבצע בכל פעם סוגים חדשים של תרחישים אשר בהם הוא מבקש ממתנדב חדש לחשוב על מילה, שמו של אדם או אירוע. הוא שואל כמה שאלות, מנתב את הדרך, הקהל כבר סקרן בצורה יוצאת דופן ותוך שניות המנטליסט חושף את השם ומיד לאחר מכן מסתבר כי אכן זו התשובה הנכונה.

מדובר במהלכים שקשה להבין, אך אמני חושים בעלי שם עולמי מסוגלים לבצע מהלכים מסוג זה תוך הפעלת קסמים ברגעי קסם וכך להגיע לתשובה המיוחלת אשר מפתיע כל פעם מחדש את האורחים.

 

קסמים ולהטוטים 

אפשר לומר כמעט בפה מלא כי כמעט כל אדם אוהב קסמים, נהנה לראות את השינוי אשר מתחולל תוך כדי תהליך התרגיל והוא מלא סיפוק כאשר התוצאה היא זהה. לאור זאת הופעה של מנטליסט סוחפת קהל רב לכל מקום שבו היא מתקיימת. הקהל יושב מרותק לאורכה של כל ההופעה ואינו מאמין למשמע אוזניו כאשר בסופו של ההליך התוצאה היא בדיוק מה שצפה המנטליסט.

אם גם אתם חוגגים בקרוב אירוע חברה, מסיבת יום הולדת של חבר או בן משפחה ואתם מחפשים מופע מהפנט, אין ספק שהמופע של רן גלפר יהיה המוצלח ביותר לאירוע.