טלקינזיס – מה זה בעצם?

מי זה רן גפנר? צפו בסרטון:

 

חיזוי העתיד, חוש שישי וטלפתיה הם מושגים המתארים תופעות שאין להם הסבר מדעי מבוסס ולכן הם מוגדרים כתופעות על-טבעיות. כיוון שטלקינזיס הינו מונח המתאר את יכולת ההשפעה המנטלית של אדם כלפי עצם או מחשבה של אדם אחר, גם הוא נכלל כתופעה על-טבעית שמצליחה להדהים אנשים בכל פעם מחדש.

 

בתחילה הטלקינזיס הציג יכולות של אנשים המחזיקים בו להשפיע על עצמים ואובייקטים שונים בכוח המחשבה בלבד, כך שכישורים אלו הוצגו לרוב במופעי בידור לקהל הרחב כחלק מתרגילי אחיזת עיניים וקסמים שהצליחו לתעתע במחשבה השגרתית של הצופים. בשנים האחרונות תחום זה התפתח יותר, כך שיכולותיו הטלקינטיות של המציג הראו את הכישורים להשפיע גם על מחשבותיהם של אנשים אחרים, זאת באמצעות שימוש בכוח המחשבה בלבד ומבלי שהאדם המושפע יחוש בכך.

 

מופעי טלקינזיס – יש דבר כזה?

כיוון שטלקינזיס עוסק בתהליכים שניתן לבצע באמצעות כוח המחשבה בלבד, אנשים בעלי יכולות טלקינטיות החלו להעלות מופעים המבוססים על תרגילי אחיזות עיניים וקסמים שהשאירו את קהל הצופים נדהם. לרוב מופעים כאלו בוצעו באופן ישיר מול צופה אחד או יותר, כך שהמציג הראה כיצד הוא יכול להשפיע על האדם העומד מולו באמצעות המחשבה בלבד, אך במשך הזמן מופעים אלו חודשו ושופרו כך שישנם מציגים המצליחים לבצע מופעי טלקינזיס של תרגילי מחשבה מהפנטים מול קהל גדול של צופים.

 

כיום ניתן למצוא סוגים שונים של מופעי טלקינזיס המועברים על ידי מציגים מקצועיים, כאשר מופעים אלו מוגדרים כהופעות טלפתיה המבוצעים על ידי אמני חושים המנוסים ביכולות טלקינטיות שונות. 

טלקינזיס איך עושים את זה? מה זה טלקינזיס?

מה הייחודיות של אמני חושים?

אמן חושים הוא אדם המבצע קסמים באמצעות שימוש בכוח המחשבה, ולכן הוא בעל יכולות מנטליות גבוהות המאפשרות לו לבצע סוגים שונים של תרגילים מחשבתיים שמותירים את קהל הצופים ללא מילים. למרות שגם קוסמים עוסקים בתרגילי אחיזות עיניים היוצרים אשליה על-טבעית שאין לה הסבר מדעי, אמני חושים מבצעים תרגילים כאלו בצורה מנטלית תוך שימוש בשפת הגוף והבעות הפנים של קהל הצופים, לעומת קוסמים הנעזרים לרוב באביזרים שונים או פעולות פיזיות שיאפשרו להם להציג את האשליה המתעתעת לעיני הצופים.

 

היכן ניתן לצפות במופעי אשליות המבוססים על טלקינזיס?

מופעי קסמים הם תמיד מיוחדים וגורמים לתחושות פליאה והפתעה, אך אין ספק כי קסמים ותרגילי אחיזת עיניים המבוצעים באופן מחשבתי ללא אביזרים מיוחדים משפיעים בצורה חזקה יותר על אפקט התדהמה של קהל הצופים. כך בדיוק מתבצעים מופעי אשליות המבוססים על טלקינזיס, המועברים על ידי אמני חושים מנוסים שצברו ידע ומומחיות בתרגילים מנטליים ייחודיים להם כדי להצליח ליצור את אפקט ההפתעה שמדהים את הצופים.

 

ניתן למצוא מופעי טלקינזיס של אמני חושים מובילים בכל רחבי הארץ, בין אם מדובר על מופעי מנטליסט לאירועים פרטיים או מופעים מקוריים לאירועים עסקיים שיותירו רושם במשתתפים.