טריקים פסיכולוגיים – האם גם אתם יכולים לעשות אותם?

מי זה אמן המחשבות רן גפנר? צפו בסרטון:

 

 

כאשר צופים במופע של מנטליסט, נראה שהוא באמת בעל כוחות על טבעיים. אולם בפועל מנטליסט משתמש במיומנויות טכניות, דקויות פסיכולוגיות, היפנוזה, קריאת שפת הגוף וכד'. על מנת לבצע טריקים פסיכולוגיים מנטליסט חייב להיות בעל כישורים רבים וביניהם כישורי פענוח, תצפית והתבוננות בפרטים קטנים ועוד.

מנטליסט מבצע טריקים פסיכולוגיים הכוללים את המרכיבים הבאים:

  • יצרת אשליה באמצעות תנועות ידיים מהירות. במהלך הטריק, האנשים בקהל לא יכולים לראות מה קורה בגלל מהירות תנועות היד וההתמקדות שלהם בהיבט אחר של הטריק. 
  • קריאת מחשבות: הרושם של קריאת מחשבות נוצר כאשר המנטליסט למעשה זורק הצעות וצופה אחר רמזים עדינים של שפת הגוף. כאשר מנטליסט מציע שם, מקום או מספר שמישהו מהקהל מזהה, הוא יתקדם עם הצעות נוספות ליצירת תרחיש אמין.
  • כוח ההצעה: הטריק הנפוץ הזה כרוך בהצעה ובכפיית דימויים מנטליים לתוך תת המודע של האדם. מנטליסט מנצל את הכישורים והידע הפסיכולוגיים שלו כדי לשכנע את האדם שהרעיון היה שלו, מה שמוביל את האדם להאמין שלמנטליסט יש יכולות שליטה בנפש.

טריקים פסיכולוגיים - ארגז הכלים של אמן חושים

 

האם גם אתם תוכלו לעשות טריקים פסיכולוגיים?

בהחלט, כמו כל דבר אחר בחיים גם כאן באמצעות למידה ותרגול ניתן לרכוש את המיומנויות הנדרשות לכך שהם:

שפרו את כוח ההתבוננות שלכם

כך תוכלו להעריך את האדם שמולכם באמצעות מבט חטוף. שימוש במיומנויות התבוננות חדות יאפשר לכם לפרש את שפת הגוף ולשים לב לרמזים הפיזיים של אדם. השינויים הקלים בהבעת הפנים של האנשים ירמזו לכם מה הם חושבים. 

גלו שקרים

לא צריך מכונת פוליגרף על מנת לזהות שקרים. אתם יכולים לשים לב לפרטים הקטנים כמו לראות כשאנשים לא מסתכלים לכם בעיניים, מכווצים את האגודלים שלהם או יש אי עקביות בהתנהגות המילולית והלא מילולית שלהם. 

תפתחו יכולת ריכוז

כל הטריקים הפסיכולוגיים מושתתים על יכולת ריכוז מתמשכת. כדי לפתח מיקוד ברמה מקצועית, עליכם לתרגל זאת לאורך זמן. כמו בכל מיומנות אחרת, אתם צריך להשקיע בכך זמן ומאמצים ולא לוותר גם אם בהתחלה לא מצליחים.

תאמינו בעצמכם

כל התרגול הזה ילך לפח אם חסר לכם ביטחון עצמי. זכרו, הקהל שלכם יכול לחוש אם אתם לא בטוחים. ביטחון עצמי הוא כל כך חשוב שזה יוצר אשליה גם עבור אנשים. 

תרגול מתמשך של טריקים פסיכולוגיים היא הדרך היחידה לחדד את הכישורים שלכם ולהגיע לרמה גבוהה של ביצועים.

יש לכם שאלות נוספות? רוצים להתייעץ? אני רן גפנר, אמן חושים בעל ניסיון של שנים. הופעות רבות בארץ ובעולם הינם מאחורי ואלפי אנשים יצאו מהמופעים שלי מרותקים ופעורי פה. אשמח לעמוד לשירותכם, לענות על שאלותיכם ולהביא אליכם מופע חושים הטוב ביותר. להזמנות צרו קשר.