מנטליסט – קווים לדמותו

מי זה רן גפנר? צפו בסרטון:

 

מיהו מנטליסט ומהם הקווים העיקריים לדמותו? כל מה שצריך וחשוב לדעת על אמני חושים בעמוד שלפניכם. 

מנטליסט או אומן חושים על פי ההגדרה הרווחת הוא אדם העושה לכאורה שימוש בכישורים וכוחות על טבעיים לצורך השפעה על הסביבה הפיזית ובני האדם, כאשר הטכניקות בהן נעשה שימוש כוללות תופעות כגון: טלפתיה, קריאת מחשבות, איתור חפצים נסתרים, הזזת חפצים מרחוק ועוד. תופעות אלו משתייכות לתחום ה-פאראפסיכולוגיה (מחוץ לפסיכולוגיה), כאשר ההגדרה של מנטליסט על פי תחום ה-פאראפסיכולוגיה היא: אדם המסוגל לקרוא מחשבות של אדם אחר על סמך שפת גופו ואלמנטים טבעיים נוספים. במקרים מסוימים, התרגיל המנטאלי אותו מיישם המנטליסט נעשה תוך הטמנת סוגסטיות במוחו של אדם אחר. 

 

אם כך, מהי סוגסטיה? 

סוגסטיה היא תהליך פסיכולוגי במסגרתו ניתן לגרום לאדם אחר לשנות את עמדותיו ורגשותיו באמצעות השפעה תת מודעת, כאשר אחד מהכלים הנפוצים ביותר בתחום הסוגסטיות היא היפנוזה המשנה את מצב התודעה. יחד עם זאת, חשוב לציין שסוגסטיה ניתנת ליישום גם במצב של הכרה מלאה ללא כל צורך בהיפנוזה והדבר דורש מיומנות גבוהה בנושא. 

מנטליסט - קווים לדמותו

קווים לדמותו של מנטליסט 

מנטליסטים הידועים גם בשם: אמני חושים הם למעשה אנשים היודעים לעשות שימוש נכון ומבוקר בכל אחת מהטכניקות באמצעותם ניתן לבצע פעולות שונות שלאנשים סביבם ייראו כתופעות על טבעיות. בדומה לקוסמים, גם המנטליסטים עושים שימוש בטכניקות בסיסיות אותן הם מפתחים לכיוונים שונים, כאשר כל רעיון כזה או אחר המפותח על ידם נועד ליצור אפקט של תופעה על טבעית הגורמת לפליאה והשתאות. 

 

לצורך כך, המנטליסטים נדרשים לפתח מיומנויות שונות שכל אחת מהן מסייעת להם בסופו של דבר להדהים את הקהל הצופה ונוטל חלק פעיל בתרגילים המנטאליים השונים אותם הם מצבעים. מיומנויות אלו כוללות בין היתר:

  • מנטליסט הוא אדם בעל יכולת וורבאלית גבוהה היודע להביע את עצמו באמצעות מילים 
  • מנטליסט הוא אדם בעל יכולות שכנוע גבוהות במיוחד 
  • מנטליסט הוא אדם היודע לקרוא היטב את שפת גופו של האדם העומד מולו 
  • מנטליסט הוא אדם יצירתי באופיו היודע לנתב את היצירתיות שבו לטובת פיתוח תרגילים מנטאליים המייחדים אותו 
  • מנטליסט הוא אדם צמא לידע ומידע השואב אינפורמציה מכל דבר הסובב אותו באופן מיידי 

 

מעבר לכל אלו, מנטליסט הוא אדם בעל יכולת בינאישיות גבוהות במיוחד והוא יודע לייצר קרבה וקשר מיידי עם האנשים הסובבים אותו גם במקרים בהם הוא פוגש אותם לראשונה בחייו. כמו כן, חשוב לציין את העובדה שמנטליסטים יודעים לייצר סביבם "הילה" של מסתורין בכל הנוגע לשאלה כיצד הם מצליחים לבצע את התרגילים המנטאליים אותם הם מבצעים, כאשר התשובה לכך טמונה ביכולות שלהם לתרגל שוב ושוב את תחום התמחותם ולהקדיש לו לילות כימים על מנת לפתח את כישוריהם הטבעיים בדרך לביצוע תרגילים שלכאורה נעשה בהם שימוש באמצעים על טבעיים.