מנטליזם למתחילים

מנטליסט הינו אדם שמשתמש בטכניקות שונות כדי לקרוא את המחשבות של אנשים אחרים, בין השיטות הללו ניתן לציין: שידור מחשבות וקריאת שפת גוף.

כמו כן, כולל מופעו של המנטליסט איתור של חפצים מוסתרים, חיזוי העתיד וטלקינזיס (הזזה של חפצים באמצעות מחשבה בלבד). 

אם בוחנים את ההגדרה של המנטליסט בתחום הפאראפסיכולוגיה, ניתן לראות שהוא מוגדר בתור אדם שמסתמך על אלמנטים טבעיים, שפת הגוף והמראה החיצוני של האדם שנמצא מולו כדי לקרוא את מחשבותיו של אותו האדם. נוסף על כך, יכול המנטליסט להשתמש בין היתר בהיפנוזה או להטמין במוחו של האדם סוגסטיות. 

בניגוד למדיומים שלפי טענתם יכולים לתקשר עם רוחות על ידי שימוש בדרכים על טבעיות, המנטליסטים מגדירים את תחום עיסוקם בתור יכולת להשפיע על הקהל.

האם המנטליסט הוא קוסם?

מנטליזם - האם המנטליסט הוא קוסם?

בניגוד למחשבה שמנטליסט הוא קוסם למבוגרים, המנטליסט לא מבצע את הקסמים ה"רגילים", ואכן, מנטליסטים רבים מעידים על כך שהם לא קוסמים ושהתחום שבו הם עוסקים שונה לגמרי מעיסוקם של הקוסמים. 

המנטליסטים מעוניינים לגרום לקהל שלהם להאמין במעשיהם וביכולותיהם וסבורים שקסמים שמתבצעים על ידי קוסמים מעוררים בקהל ספקנות. 

לעומת מנטליסטים, הקוסמים מעוניינים לגרום לקהל שלהם "להמתין" עם הספקנות – להניח אותה בצד ולעורר את הדמיון, כאשר ברור שהם מציגים בפני הקהל שלהם אשליות – הרי אם באמת היה המשתתף עולה לבמה ונחתך לשניים, המופע היה מסתיים בבית חולים.

 יחד עם זאת, מנטליסט מקצועי יהיה אלוף בהעמדת פנים (כמו הקוסם) ויהיה בעל ידע בתחום הקסם, רק שההתמקדות שלו לא תהיה בתחום הוויזואלי, למעט טלקינזיס, שכפי שצוין – היא יכולת שמתאפשרת באמצעות המחשבה.

טכניקות שונות בהן משתמשים מנטליסטים

אותם קסמים – שהמנטליסט מבצע, מתבצעים על ידי הבנת נפשו של האדם והבנת אופן המחשבה שלו, הבנה בפסיכולוגיה ויכולת לקרוא את שפת גופו של המשתתף. המנטליסט יכול להשפיע על המשתתף באופן פסיכולוגי. 

בעת המופע יכול המנטליסט לדעת מתי המשתתף משקר ומתי הוא דובר אמת. ישנן דרכים לדעת זאת. ניתן למשל לדעת שאדם משקר כאשר הוא מניע את אצבעותיו בעצבנות, מנסה להימנע מיצירת קשר עין או נוגע באפו.

כמו כן, יוכל המנטליסט לבקש מהמשתתף להחביא חפץ בידו ולדעת באיזו יד החפץ נמצא על ידי קריאת שפת גופו של המשתתף. 

שיטה אחרת בה יכול המנטליסט להשתמש היא איסוף מידע עוד לפני שהמופע מתחיל.

את המידע חושף המנטליטס בעת מופע על חושי ופעולתו נראית כאילו שהוא קורא מחשבות.

נוסף על השיטות הללו ישנן מגוון טכניקות נוספות בהן משתמש המנטליסט. 

חשוב לציין שמטרתו של המנטליסט היא לייצר מצב רוח טוב בקרב המשתתפים והקהל, לכן, הוא יקפיד שהמחשבות יתמקדו בדברים חיוביים.

רן גפנר – אמן החושים שמפיל לכם את הלסת במופע מטורף

אם אתם רוצים לצפות במופע מנטליזם מלא עניין והתלהבות, אתם מוזמנים לפנות אליי – רן גפנר, אמן חושים. המופע שלי משלב בין מגוון טכניקות ובמהלכו אני משתף את הקהל (כמובן – רק את מי שרוצה) וגורם לצופים להיות המומים.

מתי בפעם האחרונה קראו את המחשבה שלכם? מתי בפעם האחרונה ראיתם חפץ שזז ללא מגע? אם אתם רוצים להתרגש ולהיסחף, אני מבטיח לכם חוויה נפלאה ומלאת התרגשות. 

תוכלו להזמין אותי לאירועי מנטליזם פרטיים או עסקיים ולאפשר לאנשים הקרובים אליכם או לעובדי החברה ליהנות ממופע ייחודי ומרתק. 

אתם מוזמנים לפנות אליי ולשאול כל שאלה, אני זמין עבורכם בטלפון, ובנוסף, תוכלו למלא את הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ואחזור אליכם בהקדם.