מהקוסם, אליכם: 5 טיפים ודגשים לאלו הרוצים ללמוד קוסמות!

 

להסתפק בצפייה במופעי קוסמות של הקוסמים הגדולים בעולם? זו אפשרות לא רעה בכלל. להיכנס לנעליהם של הקוסמים הגדולים – לסחוף, לסקרן ולרגש קהלים גדולים? אפשרות טובה הרבה יותר עבור רבים! מאחר שהגעתם עד לכאן, אני משוכנע כי אתם שוקלים לחיוב ללמוד קוסמות. רגע לפני שאתם יוצאים לדרך, אני מבקש לחלוק אתכם 5 טיפים שאימוצם יהפוך אותה לקסומה במיוחד.

 

1. ממי כדאי ללמוד קוסמות?

 

והנה נתון שלא יפתיע אתכם או יחדש לכם, אך אף פעם לא מיותר להזכיר אותו: עם הרשמתכם ללימודי קוסמות אתם מייחלים לדבר אחד עיקר – ערך. הציפייה שלכם (ובצדק), היא שההשקעה בכסף ובזמן תניב לכם ידע משמעותי שתוכלו לתרגם לעשייה. ומדוע אני מציין זאת? משום שאיכות והיקף הידע שתרכשו, תלויים בקוסם ממנו תלמדו קוסמות. הטיפ הראשון אם כן הוא ללמוד מקוסם ש"עשה את זה", שיש לו קבלות של הצלחה, שזכה בהערכת הקהל והמבקרים וכזה שמוכן לחשוף בנדיבות את הידע והסודות שלו.

 

2. מתי כדאי להתחיל ללמוד קוסמות?

 

התשובה לשאלה הזו מתפצלת ל-2 תשובות: כל עוד מדובר על ילדים המעוניינים ללמוד קוסמות, הרי שכדאי לרשום אותם לחוג מגיל 6 שנים ומעלה. בגילאים מוקדמים יותר, יתכן והם יהיו יותר על תקן "צופים" מאשר "תלמידים פעילים". מנגד, במידה ומי שמעוניין ללמוד קוסמות הוא אדם מבוגר, הרי שכדאי להתחיל ללמוד בתנאי שישנו הפנאי להשקיע בלימודים. לימודי קוסמות הם לא "לימודי על הדרך", אלא שנדרשת בהם השקעה טוטאלית. 

 

3. לא הופכים קוסמים ביום אחד, זכרו להיות סבלניים

 

האם סטודנט לרפואה הופך רופא בשבוע, חודש או השנה הראשונים ללימודיו? מובן שלא. כך גם עם לימודי הקוסמות: אל תצפו ללמוד את תורת הקסמים במספר מפגשים בודדים. קורסי הקוסמות נשענים על תכנים עשירים ומעשירים, אך אלו נלמדים בהדרגה ובקצב הרמוני. זכרו ליהנות מהדרך, היא לא פחות חשובה (קל וחומר שבעולם הקוסמות…)

 

4. המנוע להצלחה: התשוקה שלכם!

 

פעמים רבות מפנים אליי את השאלה: "מה צריך בכדי להיות קוסם מוצלח, מוערך וסוחף?". למרות שמדובר על שאלה מאד גדולה, התשובה היא בעיקר סקרנות ותשוקה לתחום. מדוע? משום שאלו שומרות את "להבת המוטיבציה" בוערת: המוטיבציה ללמוד, לשאול, לחקור, לקחת חלק פעיל, להתנסות ולהעז. כשאתם אוהבים משהו, אין גבול למה שתוכלו לעשות…

 

5. קוסמות היא תחום שלעולם לא מפסיקים ללמוד

 

ועוד דבר אחד שחשוב לזכור: שלא כמו לימודי תואר לדוגמא התחומים ל-3 שנים, קוסמות לא מפסיקים ללמוד אף פעם! מדובר על עולם תוכן אינסופי שההצלחה בו נשענת על למידה – בכל שניה ושעה ביום! אל תפסיקו ללמוד, והשתמשו בסקרנות והתשוקה שלכם להעצים ולפתח את הכישורים שרכשתם – בקריאת שפת גוף, קריאת מחשבות, זריזות ידיים, יצירת חוויה לקהל, עמידה מול קהל ועוד…